Česky cs en

 

 

Namožený sval vzniká po vyšším výkonu, díky únavě. Běžně si stačí odpočinout, pokud chcete regeneraci urychlit, je vhodná relaxační masáž.

 

Natažený sval - většinou díky neopatrnému pohybu, který přesáhne jeho možnosti. Samotný odpočinek nestačí, osvědčují se chladivé nebo hřejivé masti, suché teplo. Aplikace tepla nebo chladu je individuální, metody jsou sice opačné, ale v praxi je to tak, že někomu funguje lépe jedno nebo druhé.

 

Natržený sval je zrádný, nemusí bolet intenzivně, jen při určitém pohybu, bolest může být bodavá a řezavá. Může se objevit krevní podlitina nebo zarudlé místo. Tohle raději konzultovat s lékařem a pokud doporučí klid a se svalem nehýbat, tak se to bohužel musí dodržet. Natržený sval se musí vyhojit.

 

Bolesti svalů při chřipce nemají s námahou nic společného, jsou součástí onemocnění. Proto ustupují společně s ostatními příznaky, když nasadíme běžné recepty. Někdy zabere aspirin nebo horký čaj s citrónem a potní kůra, někdy je na místě návštěva lékaře. Určitě je potřeba  lékařem konzultovat přetrvávající svalové bolesti po přechozené chřipce.

 


 

© 2008 Hydrocolon, Všechna práva vyhrazena | design & realizace FIREMNIWEB.CZ webdesign